Milenyum Proje & Danışmanlık

Milenyum Proje Ve Danışmanlık, Yük.İnş.Müh. Abdullah Tokmak ve Dr.Müh. Onur Avcıoğlu tarafından 2019 yılında kurulmuştur.  Çeşitli kamu ve özel kuruluşlara yapı ve deprem mühendisliği konularında proje ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Betonarme ve çelik konstrüksiyon projeler konusunda bir çok projeye imza atmış ve nitelikli işler yapmaktadır.

Emniyet ve Ekonomiyi ön planda tutan Milenyum Proje yapı ve deprem mühendisliği alanlarında ülkemizde çeşitli araştırmalarda bulunarak, özellikle yapı mühendisliğinde son yıllarda oldukça önem kazanan Şekildeğiştirmeye dayalı analiz yöntemi ile daha emniyetli ve ekonomik yapılar tasarlayabilmek için güncel deprem yönetmeliğimize(Tbdy2018) uygun bazı önemli yazılımlar geliştirilmesini sağlamıştır.

  • Betonarme Binaların Opensees Programı İle Doğrusal Olmayan Hesabı İçin Ön Ve Ard İşleme Programlarının Geliştirilmesi.
  • Deprem İvme Kaydı Ölçekleme programı (Tbdy2018’ e uygun).

Bu yazılımlar ile nitelikli ve yüksek binaların çözümü güncel deprem yönetmeliğimize uygun olarak yapılabilmektedir.

Milenyum Proje Ve Danışmanlık edinilen tecrübe ile nitelikli projeler oluşturmaya adına dayanıklı ve ekonomi yapı tasarımını  taahhüt etmektedir.